W połowie września miał miejsce milsim zorganizowany przez: Noah'a, Szuler'a i Szczura.

Założeniem taktycznym było: wysadzenie mostu kolejowego na rzece Łęg.

Mapa


Mapa


Mapa

W grze brały udział cztery drużyny:

Jedna obrońców - pod dowódctwem Foksia - stan osobowy 12 osób.
Dwie drużyny atakujące - Dowódca Eston + 3 osoby, Andreas + 4 osoby.
Snajper zwiadowca - 1 osoba - Rasty.Mapa terenu poniżej:

Mapa

Rozgrywka rozpoczełą się około 15.30. Kiedy to do ataku przystąpiła Ekipa operatorów pod dowódctwem Estona. Ich celem było skontaktowanie się z informatorem aby dowiedzieć się jak najwięcej o celu ataku.
Do spotkania doszło w okolicy skraju lasu w wyniku czego grupa Estona dostała namiar na przesyłkę która została zrzucona w okolicy. W przesyłce znajdowały się materiały wybuchowe niezbędne do wysadzenia mostu. Problem jednak był taki iż znajdowała się ona po drugiej stronie rzeki a jedyny most w okolicy był kontrolowany przez Obrońców. Aby przedostać się na drugą stronę rzeki należało odnaleść ukrytą przeprawę pontonową.

W czasie gdy Ekipa Atakująca 1 starała się dostać na miejsce zrzutu do akcji włączyłą się 2 Ekipa Atakująca. Jej celem było rownież wysadzenie mostu ale żadna z Ekip Atakujących nie widziała o istnieniu drugiej. Co stanowiło dodatkowe utrudnienie, oraz wprowadzenie możliwości frendly fire.
Aby tego uniknąć obydwie grupy zostały wyposażone w zaszyfrowane wiadomości z hasłem i odzewem. Dzięki temu w poźniejszym czasie doszło do połączenia tych grup w jedną zdolną do przejęcia mostu.

Aby wprowadzić dodatkowy element zaskoczenia do gry została wprowadzona jeszcze jedna jednostka - snajper z oddziałów specjalnych. Początkowo jego zadaniem było zlikwidowanie dowódcy obrony mostu - Foksia. Jak się okazało nie było to takie proste, ale możliwe. I dlatego po wykonaniu rozkazu Snajper udał się na poszukiwanie sojuszniczych jednostek. W tym celu przeprawił się on na drugi brzeg rzeki w specjalnie przygotowanym pontonie. Pod odnalezieniu Ekipy dowodzonej przez Estona okazało się iż dowódca "zginał w akcji". Dlatego też jako najstarszy stopniem przejął dowodzenie Ekipą Estona. Nastepnym celem było połączenie się ekip atakujących.

Po wykonaniu tego celu doszło do przegrupowania sił atakujących i przypuszczeniu ataku na pozycje obrońców mostu. Walka była zacięta. Poległo kilku atakujących i pełna obsada obronców mostu.

Ostatecznie przed wyznaczonym terminem czasowym Most został zniszczony.

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za udział i zapraszamy na nastepne imprezy.