Logo Teamu Grupa Południe

ASG Tarnobrzeg Team "Grupa Południe" powstała 25 czerwca 2005 r. z połączenia dwóch istniejących wcześniej w Tarnobrzegu teamów ASG. W skład grupy wchodzi obecnie kilkanaście osób z Tarnobrzega i okolic. Lato 2005 r. było dla nas okresem przełomowym.

Dzięki zorganizowaniu wspólnie z Tarnobrzeskim Stowarzyszeniem Europejskim "Letniej Amatorskiej Ligii Air Soft Gun" w ramach akcji "Lato w mieście", liczebność Grupy wzrosła prawie dwukrotnie. Organizacja Ligii pozwoliła nam zgrać się i nabrać doświadczenia w przygotowywaniu imprez airsoftowych.

W sierpniu 2005 r. pojawiły się pierwsze elektryki, gaziaki... nasz sprzęt coraz bardziej się profesjonalizował. Jesienią nawiązaliśmy współpracę z grupami ASG z Mielca, Nowej Dęby, Dębicy i Krosna. Wspólnie organizowalismy kilka większych strzelanek na terenie opuszczonej cegielni w Skopaniu k/Baranowa Sandomierskiego. Od 2007 roku jesteśmy organizatorem serii zlotów opartych na fabule powieści Jacka Dukaja "Xavras Wyżryn". Największa z dotychczasowych imprez - Olendry 2009 odbyła się we wrześniu na terenie opuszczonej ciepłowni w Olendrach k. Grębowa.

Dziś grupa liczy około 20 osób z Tarnobrzega i okolic. Na wysposażeniu grupy znajdują się wszelkie typy replik airsoftowych - od najprostszych pistoletów sprężynowych po tunningowane repliki elektryczne o prędkości wylotowej kulki przekraczającej 400 fps.

Grupa Południe posiada ustalony wzor kamuflarzu - WP wz. 93. W sezonie organizujemy 2-3 strzelanki miesiecznie. Najczęściej spotykamy się na terenie tarnobrzeskiego lasu Zwierzyniec, cegielni w m. Skopanir. Chętnie odwiedzamy także nasz "autorski" teren w Olendrach k.Tarnobrzega. Często gościmy także u naszych przyjaciół "zza miedzy" czyli Mielca. Wszystkich chętnych zapraszamy!

Gwarntujemy że Air Soft Gun stanie sie waszym hobby ... pasją ... uzależnieniem ... już bez niego nie będziecie mogli żyć!... Zapraszamy do współpracy inne grupy z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego ale także z innych regionów. Zawsze i wszędzie jesteśmy chętni na tradycyjna wymiane kulek o świcie na ubitej ziemii.

Zachęcamy do zapoznania się z profilem naszej grupy na Witrynie Maniaków ASG - www.wmasg.pl